Online blokové programování

Ellipse_7

Online blokové programování v Minecraft Education Edition

Chcete, aby se Vaše dítě stalo opravdovým programátorem? Ponořte své děti do světa programování s Minecraft Education edition - verze, ve které najdou spoustu nových věcí. Jednou z nich je nástroj na programovaní MakeCode, díky kterému se v kurzu naučí programovat jako profesionálové. Pomocí Agenta budou děti stavět mosty, domy, farmy, fontány. Naprogramujeme ho, aby pomohl dětem těžit diamanty, kácet lesy apod. Také budeme přenášet hory, vytvářet zábavné mini hry.

Co se s námi děti naučí?

 • Myslet jako programátor
 • Programovat v blokovém programovacím jazyce ve skupince max. 5 dětí
 • Používat programátorské koncepty jako sekvence, smyčky, podmínky a větvení, údajové typy
 • Používat nástroj MakeCode a programovat Agenta
 • Zapojí představivost a logické myšlení pro tvorbě programů

Pro koho je kroužek určen?

Kroužek je určený pro děti ve věku 10-15 let, kterým to myslí, mají rádi výzvy a chtěli by zkusit programovat ve velkém. Předchozí zkušenost v programování není potřebná.

Nicméně se nebráníme přijetí i mladších, pokročilejších dětí ve věku mezi 8- 9  rokem.

Co potřebují děti pro přihlášení?

 • Stolní počítač nebo notebook
 • Nainstalovaný Minecraft Education Edition
  • Link ke stažení zde

Jak budeme s dětmi komunikovat?

 • Ke komunikaci s dětmi budeme využívat platformu Discord - odkaz. Veškeré informace o instalaci a nastavení naleznete zde.

Naše kroužky si můžete vyzkoušet zcela bez rizika a to tak, že vám garantujeme 14 dní, tedy 2 lekce, na vrácení peněz.

Kroužek prosím standardně objednejte, zaplaťte a vyplňte přihlášku. Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Ano, do kroužku je možné se připojit kdykoli v průběhu února - května, protože kroužky jsou organizovány projektově a je tak možné se stát členem některého z týmů a začít budovat a učit se.

Cena kroužku je v takovém případě ponížena o již proběhlý počet lekcí. Pokud máte zájem se připojit později, kontaktujte nás prosím a my vám poskytneme slevový kupon.

Samozřejmě! Platby v EUR jsou možné. Pakliže budete chtít zobrazit ceny kroužků v EUR, přepněte si Vámi preferovanou měnu v pravém horním rohu.

Hardware

Na kroužek je potřeba standardní stolní počítač nebo notebook. Požadavky na hardware nejsou nijak vysoké.

Software

Pro účast na kroužku je nutné si zajistit dva programy uvedené níže. Po zakoupení účasti na kroužku vám zašleme návody na připojení se a velice rádi vám před 1.kroužkem pomůžeme s připojením a nastavením.

 1. Minecraft JAVA Edition (k zakoupení např. zde https://www.minecraft.net/en-us/store/minecraft-java-edition)
 2. Discord jako komunikační platformu (ke stažení zdarma je dostupný zde https://discord.com)

Návod

Na níže uvedených videích naleznete návod pro připojení na server Minecraft a Discord.

Jak se připojit k serveru Minecraft

Jak se připojit k Discordu

Naše Minecraft servery jsou postavené na Java edici.

Využíváme různé pluginy nutné pro administraci serverů a správu týmů. Přesto, že každý tým má svůj vlastní server, můžeme dělat hromadné akce, jako jsou prohlídky serverů ostatních týmů nebo testování miniher...

Pluginy nám umožní také například vrátit zpět nepovedenou akci. Hráči ocení i plugin WorldEdit, který dětem umožní zdokonalit jejich stavitelské umění.

Java Edice je i výhodnější při využívání příkazů, kde velmi dobře funguje nápověda a kontrola syntaxe napsaných příkazů.

V neposlední řadě je Minecraft Java Edice levnější - viz https://www.minecraft.net/en-us/get-minecraft.

V předchozí otázce řešíme výhodu Minecraft Java verze a pluginů, které využíváme. WIN verze nabízí také řadu výhod, které bychom do budoucna využili, například Code Connect, ...

Interně provádíme testy tak, abychom mohli umožnit připojení na kroužky i z WIN a EDU edice.

Bohužel ne, viz předchozí otázka ohledně Java edice. Děti se v průběhu kroužku učí pracovat s příkazy přes klávesnici počítače. Tyto možnosti jsou při práci s tabletem velmi omezené.

Servery prozatím pouštíme jen v době kroužku. Snažíme se tak kontrolovat náklady na serverovou infrastrukturu. Důležitý je také fakt, že na kroužku děti fungují v týmech, v ideálním případě by měli na svých projektech pracovat společně.

Službu, která by umožnila spouštět si server pro práci mimo čas kroužku, připravujeme. V případě zájmu nás kontaktujte

Kroužky jsou organizovány projektově, každý projekt trvá 2-4 lekce dle dovedností dětí. Děti pracují v týmech. Na konci projektu děti připraví prezentaci a svou tvorbu prezentují dalším dětem z kroužku. Na konci školního roku budou projekty vyhodnoceny a děti a rodiče budou hlasovat o nejlepších, které získají zvláštní cenu.

Na úvodní lekci jsou děti rozděleny do týmů, ve kterých pracují na projektových úkolech. V každém týmu je maximálně 4-5 dětí a každému týmu se věnuje jeden mentor. Děti tak mají velice intenzivní vedení a podporu.

Kroužky jsou dimenzované tak, abychom mohli maximálně rychle poskytnou podporu při řešení technických problémů a zároveň rovnoměrně děti učili nové dovednosti, nebo před ně stavěli nové výzvy. Při prvních lekcích je obvykle jeden mentor na tým. Ve fázi, kdy jsou vyřešeny všechny technické problémy je k dispozici jeden mentor pro 3 týmy.

Virtuální kroužky umožňují obě možnosti, protože děti jsou rozděleny do týmů.

Tzn. pakliže váš syn/dcera navštěvoval/a kroužek v 1.pololetí, bude pokračovat na úrovni týmu, ve kterém byl/a. Pokud jsou pro vás naše kroužky nové, budou děti rozřazeny dle svých dovedností.

Vedle technických dovedností a kreativity u dětí na kroužcích rozvíjíme i kompetence pro týmovou spolupráci. Při práci v týmu se učíme komunikovat, rozdělovat si a upřesňovat role, dělat dohody i zvládat konflikty. Chceme vést děti také k samostatnosti ve všech ohledech.

Pokud máte více dotazů k našim kroužkům, prosím kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře. Moc rádi vám všechny zodpovíme! :-)

Nezávazná předregistrace září 2023

Není k dispozici již žádný termín kroužku? Nezávazně se předregistrujte na ty další!

Copyright © 2024 BRIDGE Academy, Všechna práva vyhrazena.