Online programování v Robloxu

Ellipse_7

Online programování v Robloxu

Má Vaše dítě rádo Roblox, nebo ho chcete uvést do světa vývoje her? Přesně pro něj je tento kroužek určen! Během kroužku se student naučí základům programování, vytvářet vlastní 3D objekty a nakonec všechny své nabyté znalosti spojí při tvorbě vlastní, plně funkční hry.

Co se studenti tohoto kroužku naučí?

 • Základy programování v jazyce Lua
 • Používat Roblox Studio
 • Zapojit představivost při tvorbě vlastních 3D objektů a map
 • Spolupracovat v týmu o maximální velikosti 4 studentů
 • Publikovat a pracovat se svými výtvory na Roblox serverech
 • Základy tvorby her, které lze využít v profesionálních vývojových prostředích jako Unity, či Unreal Engine

Jak budeme s dětmi komunikovat?

 • Ke komunikaci s dětmi budeme využívat platformu Discord - odkaz. Veškeré informace o instalaci a nastavení naleznete zde.

Pro koho je kroužek určen?

 • Kroužek je určen pro děti od 5. třídy, výhodou jsou předchozí zkušenosti z Minecraft kroužků

Naše kroužky si můžete vyzkoušet zcela bez rizika a to tak, že vám garantujeme 14 dní, tedy 2 lekce, na vrácení peněz.

Kroužek prosím standardně objednejte, zaplaťte a vyplňte přihlášku. Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Ano, do kroužku je možné se připojit kdykoli v průběhu, protože kroužky jsou organizovány projektově a je tak možné se stát členem některého z týmů a začít budovat a učit se.

Cena kroužku je v takovém případě ponížena o již proběhlý počet lekcí. Pokud máte zájem se připojit později, kontaktujte nás prosím a my vám poskytneme slevový kupon.

Samozřejmě! Platby v EUR jsou možné. Pakliže budete chtít zobrazit ceny kroužků v EUR, přepněte si Vámi preferovanou měnu v pravém horním rohu.

Bohužel ne, viz předchozí otázka ohledně Java edice. Děti se v průběhu kroužku učí pracovat s příkazy přes klávesnici počítače. Tyto možnosti jsou při práci s tabletem velmi omezené.

Servery prozatím pouštíme jen v době kroužku. Snažíme se tak kontrolovat náklady na serverovou infrastrukturu. Důležitý je také fakt, že na kroužku děti fungují v týmech, v ideálním případě by měli na svých projektech pracovat společně.

Službu, která by umožnila spouštět si server pro práci mimo čas kroužku, připravujeme. V případě zájmu nás kontaktujte

Kroužky jsou organizovány projektově, každý projekt trvá 2-4 lekce dle dovedností dětí. Děti pracují v týmech. Na konci projektu děti připraví prezentaci a svou tvorbu prezentují dalším dětem z kroužku. Na konci školního roku budou projekty vyhodnoceny a děti a rodiče budou hlasovat o nejlepších, které získají zvláštní cenu.

Na úvodní lekci jsou děti rozděleny do týmů, ve kterých pracují na projektových úkolech. V každém týmu je maximálně 4-5 dětí a každému týmu se věnuje jeden mentor. Děti tak mají velice intenzivní vedení a podporu.

Hardware

Na kroužek je potřeba standardní stolní počítač nebo notebook. Požadavky na hardware nejsou nijak vysoké.

Software

Pro účast na kroužku je nutné si zajistit dva programy uvedené níže. Po zakoupení účasti na kroužku vám zašleme návody na připojení se a velice rádi vám před 1.kroužkem pomůžeme s připojením a nastavením.

 1. Vytvořit si vlastní profil na Robloxu a stáhnout hru zdarma https://www.roblox.com/Login
 2. Nainstalovat si Roblox Studio - ke stažení zdarma https://www.roblox.com/create
 3. Discord jako komunikační platformu (ke stažení zdarma je dostupný zde https://discord.com)

Jak se připojit k Discordu

Kroužky jsou dimenzované tak, abychom mohli maximálně rychle poskytnou podporu při řešení technických problémů a zároveň rovnoměrně děti učili nové dovednosti, nebo před ně stavěli nové výzvy. Při prvních lekcích je obvykle jeden mentor na tým. Ve fázi, kdy jsou vyřešeny všechny technické problémy je k dispozici jeden mentor pro 3 týmy.

Virtuální kroužky umožňují obě možnosti, protože děti jsou rozděleny do týmů.

Tzn. pakliže váš syn/dcera navštěvoval/a kroužek v 1.pololetí, bude pokračovat na úrovni týmu, ve kterém byl/a. Pokud jsou pro vás naše kroužky nové, budou děti rozřazeny dle svých dovedností.

Vedle technických dovedností a kreativity u dětí na kroužcích rozvíjíme i kompetence pro týmovou spolupráci. Při práci v týmu se učíme komunikovat, rozdělovat si a upřesňovat role, dělat dohody i zvládat konflikty. Chceme vést děti také k samostatnosti ve všech ohledech.

Pokud máte více dotazů k našim kroužkům, prosím kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře. Moc rádi vám všechny zodpovíme! :-)

Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupně
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Nastavit sestupně
Copyright © 2024 BRIDGE Academy, Všechna práva vyhrazena.